Token Obligacyjny w Tajlandii

Artykuły Ogólne

Wiadomości Kryptowalutowe / Artykuły Ogólne 11 Views

Tajlandia wprowadzi Token Obligacyjny, aby szybciej rozliczać papiery wartościoweTajlandia wprowadzi Token Obligacyjny, aby szybciej rozliczać papiery wartościowe

Tajlandia ma w swoich planach na najbliższą przyszłość wydanie „Tokena Obligacyjnego”, który ma przyczynić się do szybszego rozliczania papierów wartościowych. Zgodę na taki ruch, dla Tajskiego Stowarzyszenia Rynku Papierów Wartościowych, wydała Komisja Papierów Wartościowych i Giełd w Tajlandii. Token ma mieć postać prywatnego Blockchaina, dostępnego wyłącznie dla stron na rynku obligacji, w tym zarejestrowanych emitentów, inwestorów i organizacji depozytowych.

Już w przyszłym miesiącu rozpocznie się pierwszy etap tworzenia odpowiedniej platformy opartej na Blockchain w celu wyświetlania i dzielenia się informacjami o obligacjach.

SIX Group chce oferować kryptowaluty

SIX Group pełni na szwajcarskiej giełdzie funkcję spółki dominującej. Właśnie ogłosiła, że jest w stanie gotowości do oferowania swoim klientom usług handlu kryptowalutami, przy użyciu swojej cyfrowej platformy transakcyjnej. Docelowo platforma ta ma zostać uruchomiona w połowie 2019 roku i ma być regulowaną platformą do obrotu aktywami cyfrowymi. Ma też oferować pełny zakres usług, w tym doradztwo w zakresie ICO.

Australijski zakaz korzystania z kredytów hipotecznych w kryptowalutach 

Bank of Queensland zakazał nabywcom nieruchomości wykorzystywania kapitału własnego do zakupu kryptowalut. Uzasadnił swoją decyzję tym, że chce ograniczać ryzyko inwestycji polegających na zakupach lewarowanych lub handlu kryptowalutami. Nie do przyjęcia zdaniem Bank of Queensland jest korzystanie z kapitału kredytów do zakupu lub korzystania z kryptowalut. Dotychczas pożyczkobiorcy w Australii mogli uzyskać dostęp do pieniędzy pożyczkowych z nieruchomości na zakup kryptowaluty, wykorzystując zabezpieczenie w postaci zastawu hipoteki.

W Indiach kryptowaluty jak towary

Indie nie chcą zakazu dla kryptowalut. Rząd zamierza traktować je jako towar, co pozwoli na lepszą regulację rynkową. Handel kryptowalutami nie jest przestępstwem, podobnie jak handel różnymi klasami aktywów na rynku akcji. Musi jedynie pojawić się mechanizm zapewniający to, aby użyte pieniądze nie były nielegalne.

2 mln dolarów ze zhakowanych maszyn do kopania kryptowalut

Kryptowalutowe złośliwe oprogramowanie działające w ciągu 2 ostatnich lat i infekujące ponad milion komputerów w Chinach, dało hakerom zarobek rzędu ponad 2 mln dolarów. W ostatnim tygodniu chińska policja w Da Lian aresztowała 20 podejrzanych z firm komputerowych, którzy prawdopodobnie zyskiwali na nielegalnym kopaniu kryptowalut.

Z Bancor skradziono kryptowaluty o wartości 13 mln dolarów

Bancor jest platformą do tworzenia tokenów. Po naruszeniu bezpieczeństwa, co miało miejsce w ubiegłym tygodniu, platforma przeszła w tryb offline. Niestety straciła kryptowaluty warte około 13 mln dolarów. Bancor zablokował transfer około 2,5 mln tokenów BNT o wartości 10 mln dolarów, ale skradziono około 25 000 ETH o wartości około 12,5 mln dolarów i prawie 230 mln tokenów NPXS o łącznej wartości około 1 mln dolarów.

Comments