USA przejęła ponad 500 BTC należących do Irańczyków?

Artykuły Ogólne

Wiadomości Kryptowalutowe / Artykuły Ogólne 8 Views

Czy rząd USA przejmuje BTC należące do Irańczyków?Czy rząd USA przejmuje BTC należące do Irańczyków?

Szef irańskiego stowarzyszenia Blockchain, Sepehr Mohammadi informuje, że ponad 500 bitcoinów należących do Irańczyków zostało w zeszłym roku skonfiskowanych przez rząd USA. Alarmuje też, że ich liczba wciąż rośnie. Irańczycy nie dysponują narzędziami, które pozwalałyby ten mechanizm zahamować. Rząd federalny USA z nieokreślonych powodów dokonuje konfiskaty na szeroką skalę.

Szacuje się, że zagarnięte 500 bitcoinów miało w momencie ich konfiskaty wartość około 5,77 mln dolarów. Niektórzy tłumaczą, że zjawisko to wynika z obchodzenia przez właścicieli bitcoinów sankcji nałożonych przez USA.

Maltański Urząd ds. Usług Finansowych wydał oświadczenie dotyczące blockchain

MFSA, czyli urząd ds. usług finansowych na Malcie wydał oficjalne oświadczenie o tym, że znajduje się w trakcie opracowywania nowych ram, pozwalających wspierać ostatnio wprowadzone prawa blockchain. Z tego powodu operatorzy, czyli firmy blockchain muszą czekać na publiczne ogłoszenie agencji przed złożeniem wniosku o zatwierdzenie i autoryzację ich działalności. Wszystko to ma związek z przekazaną przez parlament Malty, 5 lipca bieżącego roku, ustawą o wirtualnych aktywach finansowych. Zgodnie z ustawodawstwem Malta jest pierwszym krajem na świecie, który zapewnia pewność prawną przedsiębiorstwom typu blockchain.

40 tys. USD za 1 BTC?

Współzałożyciel Avenue Capital Group, Marc Lasry, w niedawnym wywiadzie powiedział, że cena Bitcoina osiągnie wkrótce pułap 40 tys. dolarów amerykańskich. To i tak niewiele, w porównaniu z prognozami Tima Drapera. Według niego Bitcoin w 2022 roku, czyli za 4 lata będzie kosztował aż 250 tys. dolarów, zaś John McAfee przewiduje cenę 1 mln dolarów do 2020 roku.

Pozytywna opinia American Express o blockchain

American Express Travel Related Services, w złożonym w ubiegłym tygodniu zgłoszeniu patentowym do Urzędu Patentowego i Znaków Towarowych USA, opisuje użycie systemu opartego na blockchainie, w celu otrzymania potwierdzenia płatności, łącznie z kwotą transakcji i identyfikatora sprzedawcy. American Express pozytywnie wypowiada się o technologii blockchain, uznając, że pozwala ona na utrzymanie danych kontraktowych, transakcyjnych, danych identyfikacyjnych i potwierdzających płatności w bezpieczeństwie.

G20 będzie monitorować rynek kryptowalut

Ministrowie finansów państw grupy G20 oraz prezesi banków centralnych tych krajów otrzymały od Rady Stabilności Finansowej analizę w sprawie globalnych systemów finansowych. Obejmuje ona ramy monitorowania aktywów kryptograficznych, w szczególności wskaźniki, których rada użyje, aby monitorować rozwijające się rynki kryptograficzne i właściwie reagować na pojawiające się na nich zmiany. Pozwoli to identyfikować i łagodzić ewentualne zagrożenia w dziedzinie ochrony konsumentów i inwestorów, integralności rynku i zachwiania potencjalnej stabilności finansowej.

Comments